Skip links

Windykacja należności

Długi trzeba oddawać – zarówno w życiu prywatnym, jak i w biznesie.

Obecnie coraz częściej do Kancelarii zgłaszają się Klienci, mający problem z egzekucją swoich należności od osób trzecich. Dotyczy to w przeważającej części osób prowadzących działalność gospodarczą, ale też osób prywatnych, które kiedyś zdecydowały się pożyczyć komuś własne środki finansowe. Często pożyczki te udzielane są słownie, bez podpisywania umowy. Wówczas jedynymi dowodami na zawarcie takiej umowy pożyczki stają się takie środki jak smsy, e-maile, nagrania rozmów telefonicznych, które nasi prawnicy umiejętnie wykorzystują w procesie windykacji.

Sytuacja odzyskiwania należności często jest dla Klienta, szczególnie biznesowego, trudna – z jednej strony chce on zachować poprawną i ciągłą relację z najczęściej stałym kontrahentem, z drugiej – chce odzyskać swoje pieniądze. Taka windykacja wymaga profesjonalnego i taktownego podejścia, a zatem wsparcia prawnego.

Nasza Kancelaria poprzez doświadczenie swoich prawników wskazuje Klientom, jak efektywnie korzystać z dostępnych narzędzi windykacyjnych, jak przejść trudny sądowy proces odzyskiwania należności oraz jak wszcząć i skutecznie poprowadzić postępowanie egzekucyjne. Szczególnie na etapie postępowania egzekucyjnego niezbędne jest wsparcie profesjonalisty. Zdarza się bowiem, że nasi Klienci nie znają swojego dłużnika, nie mają żadnej informacji na temat jego majątku i nie są w stanie wskazać żadnych jego składników.  W takiej sytuacji komornik, przy wsparciu prawnika, musi ustalać składniki majątkowe należące do dłużnika, co wydłuża samo postępowanie egzekucyjne często o kilka miesięcy. W przypadku bezskutecznej egzekucji z majątku dłużnika ( gdy okaże się, że dłużnik wyzbył się uprzednio majątku lub po prostu go nie ma), pomagamy znaleźć rozwiązania prawne dla dalszej skutecznej egzekucji ( skarga pauliańska, egzekucja wobec członka zarządu spółki).  W miarę możliwości dążymy do tego, aby odzyskać wierzytelność Klientów już na etapie postępowania przedsądowego, poprzez wezwania do zapłaty i negocjacje z dłużnikiem. Nie działamy schematycznie, gdyż do każdego dłużnika należy podejść indywidualnie, z uwzględnieniem okresu zalegania z zapłatą, specyfiki prowadzonej przez niego branży, możliwości finansowych oraz dobrej woli zapłaty. Jesteśmy elastyczni, a ofertę zawsze dostosowujemy do indywidualnych potrzeb naszych Klientów. Stosujemy proste i skuteczne procedury, które  ułatwiają rozpoczęcie windykację należności oraz skracają czas oczekiwania na zwrot pieniędzy.

Zakres spraw windykacyjnych prowadzonych przez Kancelarię:

 • windykacja należności we wspólnotach mieszkaniowych
 • windykacja pożyczek prywatnych
 • windykacja pożyczek korporacyjnych i należności gospodarczych
 • windykacja pożyczek bez umowy na piśmie
 • windykacja długów od spółek w likwidacji
 • dochodzenie wierzytelności w sprawach karnych
 • windykacja należności na podstawie weksla
 • dochodzenie roszczeń od biura podróży za zmarnowany urlop
 • sporządzenie wniosków o wszczęcie postępowania egzekucyjnego
 • sprawy o wyjawienie majątku
 • reprezentacja w sądach
 • przygotowywanie wezwań do zapłaty
 • zabezpieczanie umów pożyczek
SKONTAKTUJ SIĘ
Return to top of page